Kennel Sidabrine kulka 
Toy and miniature poodles in white, silver and apricot

Apie balto pudelio priežiūrą

 Ilgus metus pas mus namuose gyveno sidabrinių nykštukinių pudelių dinastija, tačiau visada mus viliojo baltos spalvos šunys, kadangi jie tiesiog dvelkia elegancija, švara, šviesa ir lengvumu. 

Taigi pasitaikius progai pas mus įsikūrė ir balti šunys. 

Ar jiems reikia daugiau priežiūros? 

Iš mūsų pastebėjimų.  Visų spalvų pudelių kailio priežiūra reikalauja laiko, darbo ir finansinių sąnaudų. Bet kokios spalvos pudelį, priklausomai nuo jo kailio struktūros reikia šukuoti ir maudyti bei pageidautina džiovinti fenu šukuojant. Maudymo dažnis dažniausiai priklauso ne nuo spalvos, bet nuo kailio struktūros - švelnesnis, plonesnis kailis, labiau linkęs veltis, tuo tarpu švarus kailis veliasi mažiau Taigi šunį, kurio plaukas plonesnis ir linkęs veltis, rekomenduojama maudyti dažniau. Kai šuo jaunas ir plaukas keičia savo struktūrą, šunį tenka maudyti ir šukuoti dar dažniau. Esant galimybei ir ypač, jei stengiamasi išaikyti nesusivėlusį, ilgesnį parodinį kailį jauną šunį tenka maudyti kas savaitę ar net dar dažniau, ir tai būdinga ne tik baltos spalvos šunims. Be abejo, jei šuo kerpamas trumpai ta priežiūra supaprastėja.

Be abejo, jei šuo purvinas - reikia jį išplauti, nesvarbu kokios spalvos jis būtų. Pažymėtina, kad ant balto šuns labai gerai matosi šviežias purvas, tačiau, jei leidi jam išdžiūti, purvas išbyra ir šuo vėl tampa baltas, net jei jo neišmaudysi. Be abejo laikui bėgant, jei šuo nuolat braido po purvus, jis tampa gelsvo atspalvio, ir vėl pabala jį išmaudžius. 

Pastebėtina, kad baltos spalvos šunys "neatleidžia" nepriežiūtos. Pavyzdžiui, jei ašaroja šuns akytės, nuolatinėje drėgmėje apie akis susidaro iššutimai, užsiveisia tam tikti mikroorganizmai, kurie dažo kailį po akimis. Ašarojančių akių priežasčių gali būti daug, pradedant akių ligomis - uždegimams, ašarų latakų užsikimšimui, blakstienų augimo anomalijos, ausų, dantų, virškinimo sistemos, hormoninėms ligos, baigiant maisto netoleravimu ir alergijomis. Taigi, jei "bėga" akys, reikia stengtis ieškoti priežasties ir ją šalinti ar šuo būtų  baltas, ar kitos spalvos, kadangi tai diskomfortas šuniui.

Taip pat, jei šuo laižosi dėl dermatitų, alergijų, žaizdų - nulažytos vietos taip pat keičia spalvą - tampa rudai raudonos dėl vyraujančios mikrofloros- taigi svarbiausia ieškoti ligos priežasties ir ją gydyti, be abejo tokiu atveju gali prireikti ir veterinarijos gydytojo pagalbos. Panakinus priežastį, išgydžius ligą, toke spalvą pakeitę plaukai atauga ir šuo vėl tampa baltas.

Be abejo yra sukurta ir priemonių dėmėms šuns kailyje šalinti, tačiau visada rekomenduočiau surasti tokio reiškinio priežastį ir ją pašalinti.

Taigi baltas šuo verčia pasitempti ir neapsileisti, bei nepamiršti pasirūpinti savo augintiniu. 

Kaip prižiūriu savo baltą šunį?

Kadangi mano darbo grafikas gana įtemptas, šuns kailio priežiūra mano šuniui yra gan minimalizuota. 
Kasdien valau akytes, specialiomis akių priežiūrai skirtomis priemonėmis (pvz. Eye 
Envy). 

Šukuoju 1 k/savaitėje, šukavimo metu naudoju purškiamą kondicionierių (Artero MIX Multiphasic Conditioner), kartu perrišu visas kasas keteroje, ant galvos ir ausų, valau ausytes, kerpu nagus.
Maudau dažniausiai kas 2 savaites, su šampūnu ir kondicionieriumi (dažniausiai renkuosi Doglyness Immortelle šampūną ir kondicionierių ir dėl lengvesnio šukavimosi šiek tiek dedu Iv St Bernard Pek kondicionieriaus). Džiovinu fenu, tuo pačiu iššukuodama šepečiu. Skutu snukutį, pėdutes, pilvuką specialia mašinėle.

Baltas šuo išsitepa ne dažniau nei kitos spalvos šuo, tačiau ant balto kailio geriau matosi purvas ir dulkės. Todėl jei šuo yra naminis ir "sofinis-lovinis", greičiau matai, kad jau laikas maudyti šunį, jei nori, kad po lovas šokinėtų švarus augintinis. 


paruošė L.Klovienė

Grįžti atgal į Blogą apie pudelį
Parašykite
Paskambinkite
Apie
Instagram